pühapäev, 30. jaanuar 2011

(Kajuti)huumor

Kolmapäeva hommikul paistis päike. See ei olegi nii trafaretne ilming, kui arvata võiks. Kui me C.-ga Tallinna poole teel olime, ütles ta mulle, et on päikest köögikapi peal nähes isegi ehmatanud. Seega viimasel ajal ei ole helget ja säravat aega just heldelt jagatud. See hommik oli aga meeldivaks erandiks. Tallinn tervitas meid küll esmalt nörritava udu ja sombuilmaga, kuid ainult ajutiselt. Nii või naa polevat jumal maailma loomisel kunstiteadlikkust üles näidanud, sobitades plassi ja keskpärase tumerohelise metsahorisondi kohale helesinise pastelltaeva. Eks sellest vestlusest sai alguse ka ebatsensuursete väljendite asendamine värvinimetustega.

Stockholmis pidavat samuti pidevalt kehv ilm olema. Nemad seal ilmselt mõistaksid keskmise eestlase muret valgusrikka ajaga seoses. Mis seal ikka. Inglaslik ilmatundlikkus ei mõjutanud kuidagi meie plaane. Saime neiu K. ja KJ-ga Norde Centrumis kokku ja asusime süüa varuma (sest mis meie plaane kujundas, oli teadmine laeva ja heaoluühiskonna hindadest). Laeva peale asumisel tervitas mingi pikanokaline karvane olend (kes kujutas endast vist miskit linnulist) ja haaras meid pildi jaoks kaenlasse. No, vahva.

Edasise 16 h jooksul sündis kajutis nr 8716 ohtrasti humoorikaid eluseikasid. Juba tavaks saanud kaardimängus panime proovile oma loomingulisuse, reaktsioonikiiruse ja järjekindluse. Kiiremad (ja parimad?) kaardikrabajad said ristitud pihvideks, aeglasemad saiaks (kõik taandus ju ometigi einele). Kapten palus hädaolukorras maadligi hoida ja mina hüppasin Sea Pub’is üle 'reelingu'. Eks ikka selleks, et kajutisolijatele näidata, et olen lahe. Khõm. “Kood 1177567488 – sinises blondiin on tagaotsitav” (“Kood 1177567489 – köögist said porgandid otsa”). Üks samasugune kood, mõningase variatsiooniga numbrites tähendas veel uppumist. Ah, nalja kah. Trikitamiste kõrvalt sai tantsu vaadatud ja tehtud ka. Ja hommikune dušš, mis ilmselgelt vett sisaldab, tundus ärkajaile mittehurmutav.
Selle-eest oli Stockholm päikseküllane. Jahedapoolne, aga särav ja valge. Mitte nii särav ja valge, kui kuningaloss ja kuningliku residentsi ruumid (oi, ja neis ei olnud luksusega tagasi hoitud), kuid vanalinna majade vahelt silma vilksav päiksepoiss oli siiski armas.

Aega oli palju ja samas liiga vähe. Viie tunni jooksul jõudsime paar korda metrooga sõita, vaadata lossi ja arhitektuuri ja vilksamisi kirikuid, jõge, peatänavat, tantsu- ja teatrimuuseumi, Gustav Adolfi platsi, Karl XII parki ja ooperimaja (väljast küll). Ning nipet-näpet kaubamajasid, raamatupoodi, mõnda juhunäitust, rootslaste
"burgerikuningat" ning – ahjaa! – tasuta WC-d (sellist asja seal juba naljalt ei leia). Kõikjal olid kruiisivad eestlased ja venelased, rootsi keele peale sattusime kindlasti vähem.

Samal ajal uudistasid neiu K. ja C. Nationalmuseumi’s maalikunsti.

Õhtu laevas kulges kohati päevaväsimust peletades ja siis jälle sellele järele andes. Et mitte tarbetult aega maha magada, tegime C.-ga elu huvitavaks ja suundusime laeva peale fotosessioonile, teemaks “Mina ja roosa”. See oli tõeline jaht. Arvan, et saime nii mõnegi trofee. “Jüri ja Mari” ning “Kõrberotid” olid ka sel õhtul teemaks, taustaks rootsi MTV (kui just laeva-kanalist ringi möllavat rahvast ei vaadanud). Ühel hetkel läksime Sea Pub’i ja et asi ikka võimalikult piinlikuks ja narriks ajada, läksin karaoket laulma (mis enesestmõistetavalt napsitanud ja üleforsseeritud muusikataustaga paigas oli kunstilises mõttes lauslollus). Ei laulnud. Püüdsin melust ja fonost üle karjuda. Aga vähemasti sain sisimas naerda. Eluterve eneseiroonia.
Öösel tegime veel nalja. C. arvas, et ta on Jeesus Kristus (mis oli õigesti arvatud), K. ei suutnud aru saada, et ta on Läti Henrik, KJ ei osanud pikka aega selle peale tulla, et on Pöial-Liisi ja mina olin peaaegu taaskord loobumisvõitu andmas, enne kui tabasin, et olen Unemati. Nende õilsate tiitlitega uinusime.
Järgmine päev tervitasin taas Tallinna ja ei saanud enam turistirollist välja. Kallid reisikaaslased ei lasknud mu identiteedikriisist end heidutada ja tegid mulle ausa kiir-ekskursiooni Tallinna peal (koos lühida ajaloolise infoga). Kõik esmajärjekorras (lähimad jalutuskäigu kaugusel olevad) must-see-kohad said külastatud. Olen nüüd rõõmus ja uhke.
Kruiisi ja kruiisikaaslaste üle ka. Kohe kindlasti.


3 kommentaari:

Kosekas ütles ...

Kõlab umbes-täpselt nagu Kose Noortekoori reis, ainult kajutinaljad olid teised (eriti esimeste tundide Suur Kajutijaht).

Minu ainsad Stockholmi mälestused seonduvad Tantsumuuseumiga (72 SEK kohvi ja mustikapiruka eest!), Vahtkonnavahetuse (külm!!!), Toomkirikus laulmise (Jumal, anna meile andeks meie patud) ja tunde kestva otsinguga (Stocki kesklinnas pidi nimelt olema mingi toidukeskus - jumal seda teab, minu jaoks jäi müüdiks)

Karaoke nimetaks omaette ägeduseks. Tegu on etteaimamatu (puuduva) eelmängu, haige helistiku (üks suurus - kellelegi ei sobi) ja väga suurt promilli nõudva tegevusega. Lisaks veel need VIIMASEL HETKEL ilmuvad sõnad...
Lauluoskuse soovitaks kajutisse jätta, sellega niikuinii midagi teha pole (minu kogemuste põhjal)

K (sügav bass) üritas laulda Beatles'i "All my loving", mis oli vist tõstetud poolteist tooni originaali kiremisest veelgi kõrgemale
Tulemuseks laul, mis oli K-le liiga kõrge ja (teades laulu ulatust) liiga madal. Aga fännklubi abiga sai auhinna kätte.

Mina üritasin laulda "Grease Lightning" muusikalist "Grease", aga kuna see oli kenasti mõned toonid allapoole keritud, polnud mul muud teha kui joriseda või kireda. Lisaboonuseks puudulikult peas tekst ning kuulipildujana käiv suu. Lahendasin asja tantsuga (loodan, et keegi ei filminud)

Kose au päästis L, kes tegi suurepärase (pärast poole laulu pealt tulnud modu sai ta ka joonele) esituse: Peggy Lee "Fever".

Tore, et sul vähemalt sama lõbusalt läks kui meil ja et oli, kellega elu nautida. Õnnitlen sind ettenägelikkuse osas, et hinnad tulevad parajad kirved. Mõni teine nii arukas polnud.
Huvitav, et sul see turistindamine nii hinge läks, kuigi "kultuuripealinn" on hingemattev küll (nii metafüüsiliselt kui pneumoliselt). Pakub huvi, mida sa pead linna põhiosadeks turisti pilgu läbi (must-see).


Vaatan veelkord mõttes, kuidas sinu Stocka-reis välja võis näha... Naeran

O

Dee ütles ...

Heh. Eks need kruiisireisid kõik mingil moel sarnased ole. Mis karaoke helistikku ja olustikku puutub, siis ma olen täiesti nõus.
Millega ma nõus ei ole, on toidukeskuse müüt - Kulturhuseti läheduses oli küll toidkauplus (seal suurel peaväljakul). Seal n-ö maa-aluses kaubandusareaalis. Ja kindlasti oli kusagil seal ka suur toidumaailm.
Tallinna vaatamisväärsused jätsin oma kaaslaste hooleks mulle näidata. Ehk et mida nemad mulle oluliseks pidasid näidata. Pole just raske arvata, eks: sadam->kesklinn->vanalinn->Raekoda->Vabaduse plats->Solaris->Viru. Nii üldjoontes.

Naera-naera. Sa ei pakuks üle : )

Kosekas ütles ...

Toidukeskuse kohta - minu jaoks jäi müüdiks, mis tähendab, et hoolimata mitmetunnisest otsingust (-10 vist oli väljas) jäi kadunuks just TOIDU osa... aga niisama oli ka äge

Suur tänu, et naerda lubad

PS tänan, et Tallinna osa lahti seletasid, ma saan nüüd teist korda veel naerda

O